3D
Do tego efektu użyto: Gimp 2.10
0. Kliknij w zrzut ekranu, aby wyświetlić pierwotny obraz w pełnej jakości.

Teraz stworzymy efekt 3D na zdjęciu, który będzie przystosowany do okularów anaglifowych (ze szkłami: turkusowym oraz czerwonym).

Na początku, zduplikujemy warstwę, gdyż będziemy pracować na dwóch warstwach.

1. 2.

Potem z warstwy na wierzchu likwidujemy barwę czerwoną z przestrzeni barw RGB – to spowoduje, że na zdjęciu nie będzie żadnej barwy, która powstała dzięki użyciu czerwonego. Ustawiamy poziom wyjściowy tak, aby nie zlikwidować kanał czerwieni.

3.

4. 5.

6. 7.

8.

Następnie, przechodzimy do drugiej warstwy, klikając w nią i robimy te same czynności, tyle że z niebieskim i zielonym łącznie.

9.

10.

11.

Kolejną rzeczą do wykonania jest zmiana trybu łączenia warstw. Zmieniamy ją na „Suma”, która sumuje wartości kolorów warstw. Dlatego po zmianie trybu kwiat wygląda tak jak wcześniej. Kolory zielony i niebieski zsumowały się z czerwonym, więc można uzyskać wszystkie inne barwy.

12. 13.

14.

Mimo tego, wciąż nie mamy efektu 3D. W takim razie, poruszmy minimalnie warstwą na wierzchu. I tutaj stało się to, na co oczekiwaliśmy.

15.

16.

Jednakże nieładnie jest pozostawić zdjęcie, w którym na jego dolnym i lewym boku (w tym przypadku) przebija się kanał czerwony. Dlatego przy kliknięciu PPM na warstwie z wierzchu, wybieramy „Kanał alfa na zaznaczenie” i zaraz po tym w Obraz/”Kadruj według zaznaczenia”.

17.

19.

3D Kliknij obraz, aby wyświetlić go w pełnej jakości.